Konferansjer

Mogę poprowadzić Państwa wydarzenie, na przykład uroczystą galę wręczenia nagród, bankiet, konferencję, jubileusz czy otwarcie nowego obiektu.

Specjalizuję się w prowadzeniu wydarzeń dla biznesu i instytucji publicznych, szczególnie eventów prestiżowych, oficjalnych i eleganckich.

Co Państwo zyskają
dzięki współpracy ze mną?

Samodzielnego partnera w produkcji wydarzenia.

Zapytałem kiedyś moich stałych klientów, dlaczego ze mną pracują. Niemal wszyscy w pierwszej kolejności podkreślili, że kiedy prowadzę ich wydarzenie, to tym konkretnym elementem całego procesu produkcji nie muszą się już martwić. Mają bowiem pewność, że zostanie wykonany tak, jak tego oczekują.

Jeśli przekażą mi Państwo scenariusz, będę doskonale wiedział, co z nim zrobić. Zadbam o wszystkie detale związane z prowadzeniem wydarzenia.

Potrafię prowadzić skomplikowane, wieloelementowe wydarzenia, w czasie których wiele osób przewija się przez scenę. Wiem, jak skutecznie zadbać o porządek i ich sprawną realizację.

Zniwelują Państwo ryzyka, które towarzyszą produkcji wydarzeń.

Pierwszy raz wystąpiłem w roli konferansjera w szkole podstawowej. Od 2007 roku współpracuję z profesjonalnymi agencjami eventowymi. Umiem ocenić i przewidzieć sytuacje, które mogą się wydarzyć. „Widzę” event zanim się wydarzy, kiedy jeszcze istnieje jedynie jego program.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu łatwo przewiduję to, co może się stać. Taka umiejętność pozwala na uniknięcie wielu trudnych i groźnych sytuacji. Kiedy w czasie wydarzenia pojawiają się jakieś nieprzewidziane sytuacje, szybko podejmuję decyzję i reaguję na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu publiczność ma wrażenie, że wydarzenie odbywa się gładko i zgodnie z planem.

Poczucie bezpieczeństwa.

Organizator wydarzeń to według badań jeden z najbardziej stresujących zawodów świata. Współpraca ze mną da Państwu poczucie bezpieczeństwa. Bezpiecznie będą się też czuli goście przed sceną i ci, których na nią zaproszę.

Prowadzenie wydarzenia to „kropka nad i” długiego procesu produkcji eventu. Wiem, jak bardzo odpowiedzialne jest to zadanie, dlatego na każde wydarzenie przyjeżdżam bardzo dobrze przygotowany merytorycznie oraz w świetnej formie fizycznej.

Jeśli wymagają tego odległości — jestem na miejscu już w dniu poprzedzającym wydarzenie. Uczestniczę w próbach wydarzeń i zawsze zachęcam do ich przeprowadzenia.

Klasę i prestiż wydarzenia.

Jestem autorem dwóch książek na temat savoir-vivre’u i etykiety w biznesie. Prowadzę na ten temat szkolenia. Wykorzystuję tę wiedzę podczas prowadzenia wydarzeń dla biznesu oraz instytucji publicznych. Wiem, kogo przed kim powitać, jak dostosować strój do okazji czy w jakiej kolejności zaprosić najważniejsze osoby do zabrania głosu.

Potrafię doskonale połączyć prestiż i elegancję z lekkością i dowcipem. To rzeczy bliskie mi na co dzień, dlatego wykreowanie takiej atmosfery podczas wydarzenia przychodzi mi z łatwością. Te moje umiejętności są szczególnie przydatne podczas wydarzeń biznesowych, w tym o charakterze międzynarodowym czy w przypadku eventów dla urzędów i instytucji publicznych.

Nie przekraczam granic.

Wiem, jak żartować ze smakiem i w dobrym stylu. Dzięki temu dbam o komfort gości i organizatorów wydarzenia. Zawsze też właściwie dopasowuję strój do okazji.

Partnera, który będzie z Państwem grać do jednej bramki.

Zawsze powtarzam moim klientom: „Jestem tu dla państwa”. Nie przyjeżdżam na eventy dla promocji własnej osoby. Na wydarzeniach jestem gospodarzem. Moim priorytetem jest to, aby goście czuli się jak najlepiej. Moje doświadczenie w biznesie to dla agencji eventowych as w rękawie na spotkaniach z klientami.

Jakie wydarzenia prowadzę?

gale i uroczyste bankiety

otwarcia nowych inwestycji

jubileusze firm i instytucji

uroczystości wmurowania
kamienia węgielnego

finały konkursów i plebiscytów

eventy online

koncerty

konferencje, debaty, panele dyskusyjne,
konferencje prasowe

wydarzenia dla klientów vip
w galeriach handlowych

Co mówią o mnie profesjonaliści, z którymi pracuję od lat?

Jak pracuję jako konferansjer?

1

Zaczynam współpracę z klientem od uzyskania podstawowych informacji na temat wydarzenia, które mam poprowadzić. To termin, miejsce, charakter i cel wydarzenia, język, w którym ma być prowadzone, termin próby generalnej, program, oczekiwania wobec prowadzącego (styl prowadzenia, dodatkowe spotkania z klientem). Udzielam odpowiedzi, czy mogę poprowadzić wydarzenia i określam moje honorarium.

2

Po potwierdzeniu współpracy i podpisaniu umowy zaczynam zbierać informacje nt. eventu. Pytam o to, jaki jest charakter wydarzenia, jakie cele chcą osiągnąć organizatorzy, jakie informacje o firmie i organizatorze muszę przekazać gościom jako prowadzący. W organizacji wydarzeń wiele kwestii wyjaśnia się niemal do ostatniej chwili, dlatego na tym etapie proszę jedynie o podstawowy program wydarzenia lub jego wstępne założenia (szczegółowy wystarczy dostarczyć na 3 dni przed eventem).

3

Uzupełniam uzyskane informacje. Szukam informacji nt. firmy, dla której mam poprowadzić event lub poprzednich edycji gali czy konferencji, której mam być gospodarzem. Pytam o preferencje osób, z którymi będę miał kontakt w czasie wydarzenia, np. o to, jak chcą być zapowiedziane czy czego unikać, aby nie powodować ich dyskomfortu, dodatkowo o wymowę imion i nazwisk uczestników oraz nazw własnych firm i instytucji.

4

Zawsze doradzam moim klientom organizację próby przed wydarzeniem. Jeśli to niemożliwe, przed rozpoczęciem eventu przechodzę z organizatorem krok po kroku przez cały scenariusz wydarzenia. Upewniam się, że otrzymałem komplet informacji.

5

Na godzinę przed wydarzeniem jestem w pełnej gotowości. Na kwadrans przed jestem obecny przy scenie. To czas, w którym się skupiam przed rozpoczęciem wydarzenia. W tym czasie jestem też gotowy do udzielenia odpowiedzi każdej osobie, które w czasie wydarzenia pojawi się na scenie, a która w tym momencie ma jeszcze jakieś wątpliwości.

6

W trakcie wydarzenia jestem przez cały czas przy scenie. Jestem gotowy, aby zareagować, jeśli na scenie wydarzy się coś nieprzewidzianego w scenariuszu, pomóc występującemu w razie kłopotów technicznych, zająć uwagę publiczności do czasu rozwiązania ewentualnego problemu lub zarządzić sytuacją kryzysową i zadbać o bezpieczeństwo gości wydarzenia.

7

W przerwach wydarzenia jestem w kontakcie z organizatorem. Upewniam się, że wydarzenie przebiega w zgodzie z jego życzeniem. Ustalam, czy realizujemy dalszą część eventu w zgodzie z planem, czy wprowadzamy do programu jakieś korekty.

Jestem gospodarzem wydarzeń, które prowadzę.
Dbam o to, aby moi klienci i goście prowadzonych przeze mnie eventów czuli się bezpiecznie, zaopiekowani i aby mi ufali.

Jak będzie wyglądać nasza współpraca?

Uzgadniamy termin wydarzenia, które mam poprowadzić.

Ustalamy szczegóły współpracy (wymiana maili, spotkanie, rozmowa online lub telefoniczna).

Przedstawiam wycenę współpracy.

Akceptujemy warunki współpracy i podpisujemy umowę.

Na minimum 3 dni przed wydarzeniem przesyłają mi Państwo scenariusz oraz wszystkie materiały, niezbędne do poprowadzenia wydarzenia.

Biorę udział w ewentualnej próbie eventu.

Prowadzę event.

Rozliczamy się na podstawie faktury VAT.

Dlaczego ja?

 • znam scenę jak własną kieszeń,
 • jestem zawodowym konferansjerem z doświadczeniem zdobywanym od 11 roku życia,
 • mam na koncie ponad 750 wystąpień,
 • prowadziłem wydarzenia dla największych polskich i zagranicznych firm oraz dla urzędów centralnych,
 • występowałem w 10 krajach na 4 kontynentach (Polska, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Izrael, Turcja, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Nowa Zelandia),
 • jestem jedynym konferansjerem z Polski, który zapowiadał koncerty muzyki klasycznej w Sydney Opera House,
 • w 2017 roku moje nazwisko pojawiło się w „Rankingu najlepszych prowadzących“ magazynu “Press” obok Marcina Prokopa, Tomasza Kammela, Doroty Wellman czy Grażyny Torbickiej,
 • jestem nazywany ulubionym konferansjerem polskiego biznesu,
 • jestem częstym gościem popularnych programów telewizyjnych i radiowych,
 • prowadzę szkolenia z wystąpień publicznych, savoir-vivre’u, etykiety w biznesie i dress code’u,
 • jestem autorem książek „Savoir-vivre, czyli jak ułatwić sobie życie” oraz „Etykieta w biznesie, czyli jak ułatwić sobie życie w pracy”.

Co jeszcze mogę dla Państwa zrobić?

Skonsultować scenariusz wydarzenia

Powiem Państwu, jakie są mocne i słabe strony stworzonego przez Państwa scenariusza i zaproponuję optymalne rozwiązania.

Stworzyć scenariusz wydarzenia

W oparciu o wspólne warsztaty pomogę Państwu stworzyć scenariusz wydarzenia. Mogę również opracować odpowiedni dokument.

Przygotować uczestników Państwa wydarzenia do wystąpienia na scenie

Przygotuję do wystąpienia na scenie uczestników eventu, który Państwo produkują, np. właściciela, prezesa lub innego przedstawiciela firmy. Przygotowanie może objąć ogólne szkolenie z wystąpień publicznych lub opracowanie konkretnego wystąpienia na daną okazję.

Doradzić w dziedzinie savoir-vivre’u, etykiety w biznesie czy dress code’u

Mogę doradzić m.in. w takich tematach, jak rozsadzanie gości przy stole, pisanie zaproszeń, savoir-vivre przy stole, dostosowanie stroju do okazji, precedencja (pierwszeństwo).

Na co powinni Państwo zwrócić uwagę wybierając konferansjera?

Czy pasuje do typu wydarzenia, które Państwo organizują, a więc na styl prowadzenia danego kandydata. Styl powinien być taki, jak charakter Państwa eventu. Sam odmawiam prowadzenia pikników czy wydarzeń integracyjnych. Specjalizuję się w prowadzeniu eventów dla biznesu, instytucji kulturalnych oraz urzędów państwowych. W tej dziedzinie jestem najlepszy.

Na obycie kandydata. W przypadku ważnych, oficjalnych i eleganckich wydarzeń najlepiej sprawdzi się osoba, dla której podobne okoliczności to niemal codzienne doświadczenie. W przeciwnym wypadku, nawet jeśli założy elegancki garnitur czy sukienkę, będzie czuła się nie ubrana, a… przebrana.… Obycie daje nie tylko naturalność, ale również znajomość zwyczajów, konwenansów, nazwisk, funkcji, stanowisk, sposobów komunikacji itd.

Czy kandydat jest w stanie zaoferować Państwu jedynie usługę prowadzenia wydarzenia, czy również pomoc np. w opracowaniu scenariusza. W tym pierwszym wypadku będą musieli Państwo dostarczyć konferansjerowi komplet materiałów, na podstawie których przygotuje się do występu. W tym drugim – wystarczy, że przekażą Państwo kandydatowi numery telefonu do właściwych osób. On sam będzie już wiedzieć, co z tym zrobić…

Czy dana osoba potrafi w razie potrzeby wejść w rolę inspicjenta, czy jedynie będzie czekać na wskazówki i podpowiedzi innych. Zawsze staram się poznać scenariusz wydarzeń, które prowadzę na wylot – doskonale. W efekcie potrafię udzielić odpowiedzi na pytania wszystkich osób, które pracują na scenie. Zarówno tych, które będą na niej występować, jak i hostess, które będą np. podawać nagrody, realizatorów wizji, którzy będą wyświetlać filmy czy prezentacje albo techników, którzy w odpowiednim momencie muszą wnieść lub znieść mikrofon.

Czy konferansjer jest w stanie jedynie poprowadzić wydarzenie, czy może jeszcze potrafi dostarczyć inne usługi, np. autorski program na event. Czasem organizatorów ogranicza budżet eventu i szukają rozwiązania, które pozwoli im zaangażować gospodarza wydarzenia, który jednocześnie dostarczy atrakcyjny merytorycznie i rozrywkowo program.

Czy kandydat, którego chcieliby Państwo zaangażować będzie w stanie pomóc np. osobom z Państwa firmy w przygotowaniu do wygłoszenia przemówienia, przedstawienia prezentacji lub udziału w panelu dyskusyjnym. Dzięki temu nie będą Państwo musieli angażować dodatkowo szkoleniowca. Co więcej, jeśli prowadzący pracuje z osobami, które później występują, to wszyscy na scenie tworzą zgrany zespół. To daje efekt synergii i przekłada się na świetny odbiór u publiczności.

Ile kosztuje moja usługa?

Dokładna wycena mojej usługi zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju wydarzenia, stopnia zaangażowania w prace produkcyjne czy liczby usług dodatkowych. Zachęcam Państwa do kontaktu i skonsultowania swojego projektu!

Zachęcam do kontaktu!

Jeśli potrzebują Państwo konferansjera – proszę o kontakt! Chętnie posłucham o Państwa projekcie i powiem, co mogę dla Państwa zrobić.

SZYBKI KONTAKT: +48 793 016 916

Proszę skorzystać z formularza:

  Oświadczam, że zapoznał(em/am) się z Polityką Prywatności, dotyczącą przetwarzania danych osobowych i wyrażam dobrowolną i wyraźną zgodę na przetwarzanie przez firmę Wojciech Sebastian Woclaw WSW moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość.