Wystąpienia publiczne

„Skoro pracujesz jako konferansjer, szkolisz innych i występujesz w telewizji, to czy mógłbyś pomóc mi przygotować się do wystąpienia, które mnie czeka?” – to pytanie, które kiedyś zadał mi jeden z moich klientów. Od tego czasu pomagam innym rozwijać się w dziedzinie wystąpień publicznych.

Przygotowuję moich klientów do przemawiania podczas różnych uroczystości, prowadzenia spotkań, wystąpień na konferencjach, przedstawiania nowych koncepcji i strategii, prezentacji handlowych, udziału w panelach dyskusyjnych.

Z jakimi sprawami
zgłaszają się do mnie moi klienci?

 • Prezes firmy na bardzo ważne wystąpienie na spotkaniu właścicieli i szefów innych przedsiębiorstw. Musi opowiedzieć o swojej firmie.
 • Zarząd firmy i dyrektorzy przygotowują się do wystąpienia na dorocznym spotkaniu dla partnerów handlowych swojej firmy. Potrzebują pomocy w opracowaniu merytoryki prezentacji i przygotowaniu do wystąpień.
 • Firmę czeka duża wewnętrzna konferencja dla pracowników. Będzie występować kilka osób z załogi. Organizatorom zależy, żeby wszystkie prezentacje tworzyły spójną całość i żeby każdy prezenter świetnie wypadł. Również ci, którzy na co dzień nie mają zbyt dużego doświadczenia w wystąpieniach publicznych.
 • Firma ma zespół handlowców i osób, które często występują publicznie, prezentując ofertę produktową czy podczas różnych spotkań biznesowych. Chcą rozwinąć kompetencje swoich pracowników. Potrzebują ogólnego szkolenia z wystąpień publicznych.
 • Prezes firmy występuje publicznie na co dzień. Szuka nowych pomysłów i inspiracji dla siebie. Chce odbyć indywidualne szkolenie z wystąpień publicznych.
 • Osoba często występuje publicznie. Dysponuje nagraniami swoich wystąpień. Chciałby usłyszeć opinię eksperta na temat tego, nad czym jeszcze powinna popracować.
 • Agencja przygotowuje event, na którym będą występować publicznie różni ludzie. Prosi o pomoc w przygotowaniu ich do wystąpienia.
 • Firma nagrywa film z udziałem swoich pracowników. Potrzebuje wsparcia w przygotowaniu ich do występu oraz prosi o obecność podczas nagrania.
 • Reprezentant firmy ma wystąpić przed kamerą telewizyjną. Chciałby się do tego przygotować.

W jaki sposób pracuję?

Indywidualnie (z naciskiem na wymiar praktyczny)

Na tę formę współpracy najczęściej decydują się profesjonaliści, którzy muszą się przygotować do konkretnego wystąpienia. Zaczynamy od ustalenia potrzeb. Następnie przedstawiam plan i przechodzimy do działania. Współpraca w tej formie ma najczęściej 3 etapy.

Z grupami (z naciskiem na teorię)

Moi klienci wybierają tę formę szkolenia, jeśli chcą, aby ich pracownicy poznali najważniejsze zasady wystąpień publicznych. Sprawdza się szczególnie w sytuacji, jeśli dane osoby do tej pory nie miały do czynienia z tą tematyką. Dla jednych to doskonałe wprowadzenie do tematu i spora dawka praktycznych wskazówek do działania, dla drugich — szansa na uzupełnienie dotychczasowej wiedzy i magazynu pomysłów, z których można czerpać podczas przygotowań i samych wystąpień.

Z grupą, a następnie indywidualnie ze wszystkimi lub z wybranymi osobami

Taki program najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy firma chce np. przeszkolić zespół handlowców do prezentacji oferty lub przygotować wybrane osoby do udziału w konferencji biznesowej. Zaczynamy od ustalenia potrzeb i celów współpracy. Następnie prowadzę szkolenie teoretyczne i pracuję indywidualnie z wybranymi lub wszystkimi osobami. Zdarza się, że ten etap poprzedza audyt dotychczasowych praktyk.

Ile trwa nauka występowania?

Całe życie. Bez zdobycia podstaw nie wystarczy jednak nawet tak długi czas na to, by wykonać w tej dziedzinie postęp i poczuć się pewnie przed mniejszą lub większą publicznością.

Jakie umiejętności musisz opanować, aby swobodnie przemawiać publicznie?

Rozwój na polu wystąpień publicznych gwarantuje spełnienie trzech warunków. Pierwszym z nich jest znajomość podstaw, czyli przygotowanie teoretyczne. Drugim – świadoma praktyka. Trzecim w końcu – stałe poszerzanie repertuaru swoich możliwości. To właśnie w oparciu o te trzy filary stworzyłem swoje szkolenie.

Powiedzieli o mnie

Bezpłatne konsultacje

Zapraszam na bezpłatne 15-minutowe konsultacje. Jeśli opiszą mi Państwo sytuację, w której będą przemawiać i cel, który Państwo sobie stawiają – podpowiem, jak do tego podejść i jak będę mógł pomóc.

SZYBKI KONTAKT: +48 793 016 916

Proszę skorzystać z formularza:

  Oświadczam, że zapoznał(em/am) się z Polityką Prywatności, dotyczącą przetwarzania danych osobowych i wyrażam dobrowolną i wyraźną zgodę na przetwarzanie przez firmę Wojciech Sebastian Woclaw WSW moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość.