
PROGRAM
Power speech
Co to jest?
Wykład, wykład połączony z rozmową z publicznością, warsztaty
O czym to jest?
TEMATY UNIWERSALNE
- Najważniejsze zasady savoir-vivre’u i etykiety w biznesie.
- Jak budować profesjonalną markę osobistą w życiu zawodowym?
- Savoir-vivre przy stole, w restauracji i na przyjęciu.
- Jak się ubierać do pracy i na spotkania z klientami?
- Obsługa wymagających klientów.
- Jak skutecznie pracować w domowym biurze?
- Jak zyskać sympatię i szacunek ludzi?
- Diversity & inclusion, czyli m.in. savoir-vivre wobec osób LGBT+ i osób z niepełnosprawnościami.
- Wystąpienia publiczne, czyli jak mówić ciekawie i przekonująco?
TEMAT NA KAŻDY MIESIĄC
STYCZEŃ
„12 zachowań, przez które niszczymy relacje ze współpracownikami, przełożonymi i klientami” to power speech, który proponujemy na początek roku. Wojciech S. Wocław przytacza różne sytuacje z życia zawodowego i podaje przykłady zachowań, które prowadzą do utraty zaufania, autorytetu i sympatii ludzi, z którymi wiążą nas stosunki zawodowe. Ważna przestroga na drodze do kariery i dobrych relacji z innymi.
LUTY
Na Walentynki polecamy power speech o savoir-vivrze przy stole. Po tym spotkaniu żadne przyjęcie ani wizyta w restauracji Państwa już nie zaskoczy. Wojciech S. Wocław opowiada m.in. o tym, jak zorganizować przyjęcie w domu, wizytę w restauracji, jak nakryć stół, w jakiej kolejności podaje się dania i alkohole, jak używa się sztućców i serwety, jak poradzić sobie z trudnymi daniami, jak elegancko pokryć rachunek czy jak z klasą wybrnąć z trudnej sytuacji przy stole.
MARZEC
Na Dzień Kobiet polecamy power speech o zasadach savoir-vivre’u dla kobiet i o kobietach w świecie etykiety w biznesie. To spotkanie, w którym powinni jednak wziąć udział również panowie. Wojciech S. Wocław opowiada bowiem o tym, jak odczytywać własne zachowania z życzliwością i dzięki temu budować lepsze, bardziej pogłębione relacje. Odpowiada na pytania, skąd się biorą takie zachowania i gesty, jak ustępowanie pierwszeństwa czy zasady dress code’u i co tak naprawdę wyrażają. Zdradza, które zasady warto zachować, a które – z całą mocą odrzucić. Przede wszystkim jednak pokazuje, że savoir-vivre i etykieta, tak jak kiedyś, wciąż ułatwiają współżycie i są łatwym sposobem na okazywanie wzajemnego szacunku.
KWIECIEŃ
W kwietniu, który wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata polecamy power speech o dress codzie, czyli o tym, jak właściwie dobierać strój do okazji. Wojciech S. Wocław omawia szereg różnych sytuacji z życia prywatnego i zawodowego i wyjaśnia, jaki strój do nich wybrać, aby wyglądać stosownie, elegancko i zrobić na innych jak najlepsze wrażenie. Przekonuje przy tym, że znajomość zasad dress code’u bardzo wiele ułatwia.
MAJ
W maju, kiedy ziemia pięknieje, polecamy power speech o tym, jak na co dzień dbać o… nasz świat. To nie pomyłka! Wojciech S. Wocław bardzo często podkreśla, jak bardzo proekologiczne są zachowania zgodne z zasadami savoir-vivre’u. Podkreśla m.in., że zasady klasycznego dress code’u wyzwalają nas spod dyktatu mody i przymusu sezonowej wymiany szafy, a porcelanowa zastawa ocala świat przed zalewem plastyku. Wykład o tym, jak zasady savoir-vivre’u i dress code’u pomagają żyć w sposób zrównoważony i proekologiczny.
CZERWIEC
W czerwcu, kiedy coraz częściej myślimy o urlopie, polecamy power speech w tik tokowym skrócie. Najważniejsze zasady, ciekawostki i anegdoty na temat savoir-vivre’u. Co to jest poszetka, dlaczego kwiatek nosi się w butonierce, dlaczego pieczywo to trudne danie, co jemy rękoma, kiedy nie ustępujemy pierwszeństwa kobietom, w jakich sytuacjach można założyć koszulę z krótkim rękawem do muszki itd.
LIPIEC
Na początek wakacji polecamy power speech o savoir-vivrze latem i na wakacjach. Wojciech S. Wocław opowie m.in. o najważniejszych zasadach savoir-vivre’u w hotelach i restauracjach, przy szwedzkim stole, podczas dłuższego pobytu u kogoś w domu, w górach i na plaży, w pociągu i samolocie, na przyjęciach na wolnym powietrzu, o letnim dress codzie w mieście. Opowieść lekka i przyjemna jak morska bryza.
SIERPIEŃ
Wakacyjny czas sprzyja odkrywaniu nowych horyzontów, dlatego w tym miesiące polecamy power speech o różnicach kulturowych. Wojciech S. Wocław opowiada o tym, na jakich obszarach rozgrywają się różnice międzykulturowe. Wiedza na ten temat pomaga lepiej przygotować się do kontaktów z przedstawicielami innych kultur, ułatwia codzienne funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku i pozwala zbudować lepsze relacje z osobami z innych kręgów kulturowych.
WRZESIEŃ
Back to the office. We wrześniu polecamy power speech o tym, jak po powrocie z wakacji nie pozabijać się w open space’ie… Wojciech S. Wocław opowie o najważniejszych zasadach etykiety w biznesie: jak dbać o dobre relacje z szefem, klientem, kolegą z działu, jak rozumieć hierarchię w czasach demokracji, czy płeć ma znaczenie w pracy, o zasadach netykiety (mail, telefon, komunikacja), powitania i podawania ręki, metodach przedstawianie siebie i innych, wymianie wizytówek, przechodzeniu na ty i stroju do pracy.
PAŹDZIERNIK
Nasi pradziadowie nazywali październik „winnikiem”. Nie bez powodu budzi to skojarzenia z winem, winogronami i winobraniem… Z szacunku do tej pięknej tradycji w październiku polecamy power speech o alkoholach. Wojciech S. Wocław opowie o tym, jak odnaleźć się w ogromnym świecie alkoholi, jak korzystać z nich świadomie i ze smakiem, jak dopasowywać je do jedzenia, pory dnia czy okazji. Ten power speech można połączyć z degustacją.
LISTOPAD
W miesiącu, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji polecamy power speech o savoir-vivrze wobec osób należących do różnych mniejszości. W czasie tego spotkania Wojciech S. Wocław omawia zasady savoir-vivre wobec osób LGBT+ oraz osób z niepełnosprawnościami. Opowiada między innymi o tym, jakie słowa i określenia wykluczają, a jakie włączają do wspólnoty czy jak się zachować, kiedy jest się podrywanym/podrywaną przez osobę o odmiennej orientacji. Wocław wyjaśnia m.in. jak przedstawić się osobie niewidomej i czy można pożegnać się z nią słowami „do zobaczenia” albo jak przywitać się z osobą po amputacji ręki. Spotkanie o tym, jak na co dzień w prosty sposób budować wspólnotę i czego się nie bać.
GRUDZIEŃ
Grudzień to Boże Narodzenie i Sylwester. Polecamy power speech o tym, jak pięknie i z klasą spędzić ten czas. Wojciech S. Wocław wyjaśni, jak przygotowuje się stół, jak skomponować menu, w jakiej kolejność podać dania, jak obsługiwać swoich gości, jak ich rozsadzić przy stole, jakie podać alkohole i jak niewielkim nakładem sił i kosztów sprawić, żeby przyjęcie stało się zupełnie wyjątkowe. Nie braknie też podpowiedzi, jak obchodzić Święta we współczesnym, różnorodnym świecie. Czy i jak złożyć życzenia osobom, które wyznają inną religię lub nie wyznają jej wcale? Jak nie rezygnując z własnej tradycji i tożsamości włączać do świata swoich doświadczeń innych ludzi. Jak w końcu być reżyserem domowego przyjęcia i kierować nim w taki sposób, aby uniknąć trudnych sytuacji przy stole?
Jak przebiega takie spotkanie?
Mogę po prostu opowiedzieć publiczności na wybrany temat (spotkanie może mieć formę wykładu) lub naprzemiennie opowiadać o wybranych wątkach i prowadzić z publicznością dialog: dyskutować i rozwiewać wątpliwości.
Power speech może się odbywać na miejscu lub online. Może stanowić element konferencji, spotkania kwartalnego lub świątecznego.
Ile osób może wziąć udział w takim spotkaniu?
Moich power speechy słuchały grupy liczące do kilkudziesięciu do kilkuset osób. W zasadzie nie ma limitu.
Jakie są wymagania organizacyjne?
- projektor (wejście HDMI) i ekran,
- nagłośnienie (w wybranych przypadkach),
- ew. platforma do spotkań online.
Czas trwania
45-90 min.











Bezpłatne konsultacje
Jeśli chcą Państwo porozmawiać o tym, jaki program najlepiej sprawdzi się na Państwa wydarzeniu – zapraszam na 15-minutowe, bezpłatne konsultacje. Chętnie posłucham o Państwa potrzebach oraz oczekiwaniach i zaproponuję najlepsze rozwiązanie!
SZYBKI KONTAKT: +48 793 016 916
Proszę skorzystać z formularza: