Power speech

PROGRAM

Power speech

Co to jest?

Wykład, wykład połączony z rozmową z publicznością, warsztaty

O czym to jest?

TEMATY UNIWERSALNE

 • Najważniejsze zasady savoir-vivre’u i etykiety w biznesie.
 • Jak budować profesjonalną markę osobistą w życiu zawodowym?
 • Savoir-vivre przy stole, w restauracji i na przyjęciu.
 • Jak się ubierać do pracy i na spotkania z klientami?
 • Obsługa wymagających klientów.
 • Jak skutecznie pracować w domowym biurze?
 • Jak zyskać sympatię i szacunek ludzi?
 • Diversity & inclusion, czyli m.in. savoir-vivre wobec osób LGBT+ i osób z niepełnosprawnościami.
 • Wystąpienia publiczne, czyli jak mówić ciekawie i przekonująco?

TEMAT NA KAŻDY MIESIĄC

STYCZEŃ

12 zachowań, przez które niszczymy relacje ze współpracownikami, przełożonymi i klientami” to power speech, który proponujemy na początek roku. Wojciech S. Wocław przytacza różne sytuacje z życia zawodowego i podaje przykłady zachowań, które prowadzą do utraty zaufania, autorytetu i sympatii ludzi, z którymi wiążą nas stosunki zawodowe. Ważna przestroga na drodze do kariery i dobrych relacji z innymi.

LUTY

Na Walentynki polecamy power speech o savoir-vivrze przy stole. Po tym spotkaniu żadne przyjęcie ani wizyta w restauracji Państwa już nie zaskoczy. Wojciech S. Wocław opowiada m.in. o tym, jak zorganizować przyjęcie w domu, wizytę w restauracji, jak nakryć stół, w jakiej kolejności podaje się dania i alkohole, jak używa się sztućców i serwety, jak poradzić sobie z trudnymi daniami, jak elegancko pokryć rachunek czy jak z klasą wybrnąć z trudnej sytuacji przy stole.

MARZEC

Na Dzień Kobiet polecamy power speech o zasadach savoir-vivre’u dla kobiet i o kobietach w świecie etykiety w biznesie. To spotkanie, w którym powinni jednak wziąć udział również panowie. Wojciech S. Wocław opowiada bowiem o tym, jak odczytywać własne zachowania z życzliwością i dzięki temu budować lepsze, bardziej pogłębione relacje. Odpowiada na pytania, skąd się biorą takie zachowania i gesty, jak ustępowanie pierwszeństwa czy zasady dress code’u i co tak naprawdę wyrażają. Zdradza, które zasady  warto zachować, a które – z całą mocą odrzucić. Przede wszystkim jednak pokazuje, że savoir-vivre i etykieta, tak jak kiedyś, wciąż ułatwiają współżycie i są łatwym sposobem na okazywanie wzajemnego szacunku.

KWIECIEŃ

W kwietniu, który wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata polecamy power speech o dress codzie, czyli o tym, jak właściwie dobierać strój do okazji. Wojciech S. Wocław omawia szereg różnych sytuacji z życia prywatnego i zawodowego i wyjaśnia, jaki strój do nich wybrać, aby wyglądać stosownie, elegancko i zrobić na innych jak najlepsze wrażenie. Przekonuje przy tym, że znajomość zasad dress code’u bardzo wiele ułatwia.

MAJ

W maju, kiedy ziemia pięknieje, polecamy power speech o tym, jak na co dzień dbać o… nasz świat. To nie pomyłka! Wojciech S. Wocław bardzo często podkreśla, jak bardzo proekologiczne są zachowania zgodne z zasadami savoir-vivre’u. Podkreśla m.in., że zasady klasycznego dress code’u wyzwalają nas spod dyktatu mody i przymusu sezonowej wymiany szafy, a porcelanowa zastawa ocala świat przed zalewem plastyku. Wykład o tym, jak zasady savoir-vivre’u i dress code’u pomagają żyć w sposób zrównoważony i proekologiczny.

CZERWIEC

W czerwcu, kiedy coraz częściej myślimy o urlopie, polecamy power speech w tik tokowym skrócie. Najważniejsze zasady, ciekawostki i anegdoty na temat savoir-vivre’u. Co to jest poszetka, dlaczego kwiatek nosi się w butonierce, dlaczego pieczywo to trudne danie, co jemy rękoma, kiedy nie ustępujemy pierwszeństwa kobietom, w jakich sytuacjach można założyć koszulę z krótkim rękawem do muszki itd.

LIPIEC

Na początek wakacji polecamy power speech o savoir-vivrze latem i na wakacjach. Wojciech S. Wocław opowie m.in. o najważniejszych zasadach savoir-vivre’u w hotelach i restauracjach, przy szwedzkim stole, podczas dłuższego pobytu u kogoś w domu, w górach i na plaży, w pociągu i samolocie, na przyjęciach na wolnym powietrzu, o letnim dress codzie w mieście. Opowieść lekka i przyjemna jak morska bryza.

SIERPIEŃ

Wakacyjny czas sprzyja odkrywaniu nowych horyzontów, dlatego w tym miesiące polecamy power speech o różnicach kulturowych. Wojciech S. Wocław opowiada o tym, na jakich obszarach rozgrywają się różnice międzykulturowe. Wiedza na ten temat pomaga lepiej przygotować się do kontaktów z przedstawicielami innych kultur, ułatwia codzienne funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku i pozwala zbudować lepsze relacje z osobami z innych kręgów kulturowych.

WRZESIEŃ

Back to the office. We wrześniu polecamy power speech o tym, jak po powrocie z wakacji nie pozabijać się w open space’ie… Wojciech S. Wocław opowie o najważniejszych zasadach etykiety w biznesie: jak dbać o dobre relacje z szefem, klientem, kolegą z działu, jak rozumieć hierarchię w czasach demokracji, czy płeć ma znaczenie w pracy, o zasadach netykiety (mail, telefon, komunikacja), powitania i podawania ręki, metodach przedstawianie siebie i innych, wymianie wizytówek, przechodzeniu na ty i stroju do pracy.

PAŹDZIERNIK

Nasi pradziadowie nazywali październik „winnikiem”. Nie bez powodu budzi to skojarzenia z winem, winogronami i winobraniem… Z szacunku do tej pięknej tradycji w październiku polecamy power speech o alkoholach. Wojciech S. Wocław opowie o tym, jak odnaleźć się w ogromnym świecie alkoholi, jak korzystać z nich świadomie i ze smakiem, jak dopasowywać je do jedzenia, pory dnia czy okazji. Ten power speech można połączyć z degustacją.

LISTOPAD

W miesiącu, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji polecamy power speech o savoir-vivrze wobec osób należących do różnych mniejszości. W czasie tego spotkania Wojciech S. Wocław omawia zasady savoir-vivre wobec osób LGBT+ oraz osób z niepełnosprawnościami. Opowiada między innymi o tym, jakie słowa i określenia wykluczają, a jakie włączają do wspólnoty czy jak się zachować, kiedy jest się podrywanym/podrywaną przez osobę o odmiennej orientacji. Wocław wyjaśnia m.in. jak przedstawić się osobie niewidomej i czy można pożegnać się z nią słowami „do zobaczenia” albo jak przywitać się z osobą po amputacji ręki. Spotkanie o tym, jak na co dzień w prosty sposób budować wspólnotę i czego się nie bać.

GRUDZIEŃ

Grudzień to Boże Narodzenie i Sylwester. Polecamy power speech o tym, jak pięknie i z klasą spędzić ten czas. Wojciech S. Wocław wyjaśni, jak przygotowuje się stół, jak skomponować menu, w jakiej kolejność podać dania, jak obsługiwać swoich gości, jak ich rozsadzić przy stole, jakie podać alkohole i jak niewielkim nakładem sił i kosztów sprawić, żeby przyjęcie stało się zupełnie wyjątkowe. Nie braknie też podpowiedzi, jak obchodzić Święta we współczesnym, różnorodnym świecie. Czy i jak złożyć życzenia osobom, które wyznają inną religię lub nie wyznają jej wcale? Jak nie rezygnując z własnej tradycji i tożsamości włączać do świata swoich doświadczeń innych ludzi. Jak w końcu być reżyserem domowego przyjęcia i kierować nim w taki sposób, aby uniknąć trudnych sytuacji przy stole?

Jak przebiega takie spotkanie?

Mogę po prostu opowiedzieć publiczności na wybrany temat (spotkanie może mieć formę wykładu) lub naprzemiennie opowiadać o wybranych wątkach i prowadzić z publicznością dialog: dyskutować i rozwiewać wątpliwości.

Power speech może się odbywać na miejscu lub online. Może stanowić element konferencji, spotkania kwartalnego lub świątecznego.

Ile osób może wziąć udział w takim spotkaniu?

Moich power speechy słuchały grupy liczące do kilkudziesięciu do kilkuset osób. W zasadzie nie ma limitu.

Jakie są wymagania organizacyjne?

 • projektor (wejście HDMI) i ekran,
 • nagłośnienie (w wybranych przypadkach),
 • ew. platforma do spotkań online.

Czas trwania

45-90 min.

Bezpłatne konsultacje

Jeśli chcą Państwo porozmawiać o tym, jaki program najlepiej sprawdzi się na Państwa wydarzeniu – zapraszam na 15-minutowe, bezpłatne konsultacje. Chętnie posłucham o Państwa potrzebach oraz oczekiwaniach i zaproponuję najlepsze rozwiązanie!

SZYBKI KONTAKT: +48 793 016 916

Proszę skorzystać z formularza:

  Oświadczam, że zapoznał(em/am) się z Polityką Prywatności, dotyczącą przetwarzania danych osobowych i wyrażam dobrowolną i wyraźną zgodę na przetwarzanie przez firmę Wojciech Sebastian Woclaw WSW moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość.