Świat alkoholi starzonych

PROGRAM

Świat alkoholi starzonych

Co to jest?

Wykład z warsztatami

O czym to jest?

To spotkanie, które pozwala zdobyć i uporządkować informacje na temat wybranych alkoholi starzonych i zyskać nowe doświadczenia smakowe.

Jak przebiega takie spotkanie?

W czasie spotkania uczestnicy degustują cztery gatunki alkoholu: po dwa rodzaje whisky, armaniaku, rumu oraz porto. Degustację każdego alkoholu poprzedza jego krótka charakterystyka. W czasie degustacji uczestnicy rozmawiają na temat szaty, aromatu i smaku poszczególnych trunków oraz odkrywają, jak wpływa na to sposób produkcji i starzenia każdego alkoholu.

Ile osób może wziąć udział w takim spotkaniu?

Optymalnie — dwanaście. W takiej sytuacji nie potrzebuję pomocy obsługi kelnerskiej. Jeśli osób jest więcej (20-30) konieczne jest zaangażowanie kelnerów. W przypadku bardzo dużych grup (np. 60 osób) degustację wraz ze mną prowadzą moi współpracownicy. Wtedy zaczynamy od wspólnego spotkania, w czasie którego wprowadzam wszystkich uczestników do tematu. Następnie każda grupa wędruje do innej sali (w każdej z nich odbywa się prezentacja na temat jednego wybranego alkoholu). Po tym etapie grupy przemieszczają się do innych sal i tak jeszcze dwukrotnie. Dzięki temu każdy uczestnik ma możliwość degustować wszystkie gatunki alkoholu. Na koniec uczestnicy wracają do sali, w której podsumowuję całe spotkanie. Zakończeniu może towarzyszyć konkurs wiedzy z nagrodami w formie butelek alkoholu, który był degustowany wcześniej.

Jakie są wymagania organizacyjne?

  • projektor (wejście HDMI) i ekran,
  • nagłośnienie (w wybranych przypadkach),
  • kieliszki do degustacji (optymalnie po 8 szt./osobę, min. po 4 szt.),
  • szklanki na wodę, woda niegazowana,
  • białe pieczywo, masło, talerzyki i noże przystawkowe,
  • serwetki,
  • kubełki na lód w celu zlewania niedopitych alkoholi (jeden na 2 lub 4 osoby),
  • wybór alkoholi (ok. 30-40 g każdego alkoholu/osobę).

Czas trwania

w przypadku małych grup ok. 1,5-2,5 godz., w przypadku dużych grup – 2-4 godz.

Bezpłatne konsultacje

Zastanawiają się Państwo, czy takie warsztaty byłyby odpowiednie dla Państwa gości? Zapraszam na bezpłatne 15-minutowe konsultacje. Chętnie poznam Państwa potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu będę w stanie przedstawić konkretną propozycję.

SZYBKI KONTAKT: +48 793 016 916

Proszę skorzystać z formularza:

    Oświadczam, że zapoznał(em/am) się z Polityką Prywatności, dotyczącą przetwarzania danych osobowych i wyrażam dobrowolną i wyraźną zgodę na przetwarzanie przez firmę Wojciech Sebastian Woclaw WSW moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość.